Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bir ilk de Kulak Burun Boğaz Kliniği Ekibinden…

Güncelleme Tarihi: 28/12/2017

Bir ilk de Kulak Burun Boğaz Kliniği Ekibinden…

Hastanemiz Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Kliniğinde.  21 Kasım 2017 tarihinde Reşat Değerli isimli hastamıza SubglottikLarenksKarsinomu (Gırtlak Kanseri) tanısı ile yaklaşık 8 saat süren Total Larenjektomi+ Tiroidektomi+ Bilateral Boyun Diseksiyonu (Gırtlağın tamamı, tiroid bezi ve boyunun her iki tarafındaki lenf bezlerininde alındığı) operasyonu Prof. Dr. Harun Üçüncü, Yrd. Doç. Dr. Sabri Köseoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Özgür tarafından başarı ile gerçekleştirilmiştir. Hastamız operasyon ve sonrasındaki tedavileri ile sağlığına kavuşmuş olup yaşadığı süreç ile ilgili olarak memnuniyetlerini ifade ederek; hekimlerinden, hemşirelerine ve personellerine kadar bütün klinik ekibine teşekkür etmiştir.

Bu operasyon büyük merkezlerde yıllardır uygulansa da Muğla’da ilk kez yapılmıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binasında düzelmiş olan fiziki koşulları ve yoğun bakım olanaklarındaki iyileşme sayesinde bu tarz kapsamlı kanser ameliyatları başarı ile yapılır hale gelinmiştir. Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Harun Üçüncü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu operasyon gibi kapsamlı kanser ameliyatı ihtiyacı olan hastaların tedavisini gerçekleştirebilecek ekip ve donanıma sahip olduklarını belirtti.

Bizde Hastane yönetimi olarak Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Kliniği ekibine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz…